Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z problemami? Jeśli tak to nie jesteś sam. Według http://r5w.pl psychoterapia kielce nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, utratą wagi albo nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem narkotyków. Wszystkie te problemy są zazwyczaj destrukcyjne dla człowieka.
 

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog powinien pomóc w rozprawieniu się z problemami. Przez psychoterapię przechodzą ludzie w każdym wieku, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni satysfakcji. W czasie terapii psycholog używa naukowo certyfikowane procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje wiele podejść do psychoterapii, włącznie z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten przebiega na kooperacji i rozmowie. Pacjent ma zapewnione otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób krytykował.  

Razem z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby odkryć i wyeliminować wzory zachowania, które nie pozwalają osiągnąć w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko pomaga rozwiązać dotychczasowe problemy, ale uposaża w nowe kompetencje, aby sprawniej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Przez błędy pojęcia o tym czym jest psychoterapia, mnóstwo osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają fakty i nie wierzą w mity, to ludzie nierzadko czują się zestresowani przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto pokonać strach, ponieważ jeśli jakość funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez długi czas. Inni natomiast mogą potrzebować wsparcia w przewlekłej chorobie, która ma wpływ na emocje i zdrowie psychiczne. Są też potrzebujący szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z perspektywą rozpadu związku, samotnością, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *